Biber

Biber ılık ve sıcak iklim meyvesidir. Soğuklardan olumsuz etkilendiği gibi, yetiştirme devrelerinde ısı -2, -3 dereceye düştüğünde tamamen ölür.  Biber bitkisinde hava sıcaklığı 15 derecenin altına indiğinde ve 32 derecenin üzerine çıktığında alınan verim düşmektedir.

Biberlerde iyi bir gelişme ve yüksek verim oldukça derin, geçirgen, su tutma kabiliyeti yerinde, besin ve organik maddece zengin bahçe toprağı denilen tınlı topraklardan en iyi netice alınmaktadır.  Buna karşın bol mahsul almak arzu edildiğinde toz damlama gübreleri yerine patentli teknolojiye sahip Actagro sıvı damlama gübreleri  tercih edilmelidir. Bu sayede topraklarda oluşacak tuzlanma ve pH dengesi bozulmamış olur. Biberler pH 6.0-6.5 toprak reaksiyonunda en iyi neticeyi vermektedir.

Çiçek burnu çürüklüğü, meyve bozulmalarını önlemek için, verimde ve kalitede etki almak için Nutri Cal ile kalsiyum noksanlıklarını gidermenizi tavsiye ederiz.

Bir dekar bibere 150–250 kg toz gübre vermek yerine toprakların ıslah edilmesi amacıyla çok daha düşük miktarlarda Actagro damlama gübresi vermek daha yerinde bir karar olur.

Özellikle sıcaklık değerinin 15 derecenin altına düştüğü zamanlarda bitkilerin duraklamaması için patentli organik asit teknolojisine sahip Actagro tercih edilmelidir.